Telewizja bielsko.tv

• 12 lipca 2021
  • wyświetleń: 3178

Zwycięstwo TSP w pierwszym meczu kontrolnym przed sezonem

Podbeskidzie Bielsko-Biała, po dwóch bramkach Kamila Bilińskiego, wygrało 2:1 z Zagłębiem Sosnowiec. Mecz z sosnowiecką drużyną był dla bielszczan pierwszym pojedynkiem sparingowym w okresie przygotowawczym przed sezonem 2021/22.

Zwycięstwo TSP w pierwszym meczu kontrolnym przed sezonem · fot. Podbeskidzie Bielsko-Biała

Do startu rozgrywek pozostał niespełna miesiąc i jest to czas, kiedy zespół musi sprawdzić się w warunkach meczowych. Była to okazja również, aby zobaczyć w grze z ligowym rywalem nowych zawodników Podbeskidzia. Z debiutantów, choć jeszcze w nieoficjalnym meczu, zobaczyliśmy więc: Julio Rodrigueza, Macieja Kowalskiego-Haberka, Dawida Polkowskiego i w ponownym debiucie Daniela Mikołajewskiego.

Mecz znakomicie otworzyli zawodnicy z Bielska-Białej - już w szóstej minucie Kamil Biliński przejął piłkę zagraną przez Konrada Gutowskiego i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Po objęciu prowadzenia przez Podbeskidzie, Górale oddali inicjatywę rywalom, którzy szukali luki w defensywie rozgrywając atak pozycyjny. Z tych prób Zagłębia nie wiele wychodziło, a TSP często kontrowało po przechwyceniu piłki. Po jednym z takich szybkich ataków i ładnym rozegraniu piłkę ze skrzydła wrzucił Kacper Gach, a głową uderzył Marko Roginić, ale trafił tylko w słupek.

Na szczęście nieskuteczni byli również zawodnicy z Sosnowca, którzy, trzeba przyznać, rzadko dochodzili do sytuacji strzeleckich, a jeśli już to albo pudłowali, albo bronił Pesković. Drugą połowę Podbeskidzie zaczęło niemal identycznie jak pierwszą. Już po kilku minutach bielszczanie cieszyli się z bramki i to ponownie, za sprawą trafienia Bilińskiego. Tym razem snajper Podbeskidzia popisał się przepięknym uderzeniem po z 16 metrów, po którym piłka trafiła w samo „okienko” bramki Zagłębia.

Sosnowiczanie byli zdeterminowani, aby odpowiedzieć przynajmniej jednym golem i to się udało w 79 minucie. Wtedy to strzelał Banaszewski, a z jego uderzeniem poradził sobie Martin Polacek, który wykazał się znakomitym refleksem, ale bezradny był wobec dobitki Tangua, który wepchnął piłkę z najbliższej odległości.

W samej końcówce, szansę na hattricka miał Biliński, który przedarł się przez obronę w polu karnym i z około 10 metra przeniósł piłkę ponad poprzeczką, ale mimo to dwa jego gole wystarczyły dziś do wygranej nad Zagłębiem. Następny pojedynek z z sosnowiczanami już w Fortuna 1 Lidze.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)

Bramki: 6’, 52’ Biliński - 79’ Tangue

Podbeskidzie: Pesković (46’ Polacek) - Gutowski, Mikołajewski (46’ Wypych), Rodriguez (67’ Mikołajewski), Kowalski-Haberek (46’ Batelt), Polkowski (46’ Laskowski), Frelek (67’ Polkowski), Bieroński (67’ Kowalski-Haberek), Gach, Roginić, Biliński

ZS: Frankowski (46’ Bielikow) - Ďuriška, Dalić, Galić (59’ Turzuniecki), Gojny - Bryła (46’ Seedorf), Ambrosiewicz (80’ Kaczmarek), Szumilas (59’ Tangue), Oliveira (80’ Troć), Cristóvão (59’ Korzeniecki) - Sobczak (46’ Banaszewski)