Telewizja bielsko.tv

• 14 października 2021
  • wyświetleń: 2096

Zawodnicy TSP rozegrali mecze w reprezentacjach narodowych

Zakończyły się zgrupowania reprezentacji narodowych, w których uczestniczyli dwaj zawodnicy Podbeskidzia Bielsko-Biała. W meczach "młodzieżówek" wystąpili Jakub Bieroński, który został powołany do kadry Polski do lat 19, oraz Titas Milašius, który reprezentował Litwę U21.

Zawodnicy TSP rozegrali mecze w reprezentacjach narodowych · fot. Podbeskidzie Bielsko-Biała

Obie drużyny rozegrały po trzy mecze:

Polska U19 rozpoczęła batalię o awans do mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej. Polacy zmierzyli się już z wszystkimi rywalami grupowymi: Finlandią (1:3), Maltą (2:1) i Ukrainą (2:2). Podopieczni trenera Mariusza Rumaka zajęli trzecie miejsce w grupie i nie uzyskali kwalifikacji do turnieju, który w przyszłym roku odbędzie się w Słowacji.

Jakub Bieroński wystąpił w dwóch spotkaniach: 90 minut z Finlandią i 45 minut (został zmieniony w przerwie) z Maltą.

Titas Milašius wystąpił w każdym z trzech meczów litewskiej młodzieżówki. Litwa U21 zagrała z Hiszpanią (0:2, 80 minut rozegranych przez Titasa), Maltą (2:1, 78 minut i gol ) oraz z Rosją (0:3, 84 minuty rozegrane przez Titasa).

Były to mecze kwalifikacji do mistrzostw Europy U21, w tabeli grupy eliminacyjnej Litwa zajmuje po czterech meczach 5 miejsce ze zdobytymi trzema punktami.