Telewizja bielsko.tv

• 22 maja 2022
  • wyświetleń: 2756

Baraże nie dla Podbeskidzia. Górale przegrywają w Łodzi

W ostatnim meczu sezonu Fortuna 1 Ligi piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała przegrali w Łodzi z tamtejszym Widzewem 1:2. Dzięki wygranej łodzianie zapewnili sobie bezpośredni awans do Ekstraklasy. Warto podkreślić, że tytuł króla strzelców zdobył Kamil Biliński, który strzelił 19 bramek.

Baraże nie dla Podbeskidzia. Górale przegrywają w Łodzi · fot. Podbeskidzie Bielsko-Biała

To był hit 34. kolejki Fortuna 1 Ligi! Mecz, w którym obie drużyny grały o poważną stawkę. Widzew wygrywając mógł zapewnić sobie bezpośredni awans do Ekstraklasy. Podbeskidzie musiało wygrać i liczyć na odpowiednią konfigurację wyników na stadionach w Gdyni i Głogowie. Wypełniony po brzegi kibicami łódzki stadion nie dopuszczał innej możliwości niż zwycięstwo gospodarzy, choć była też grupa fanów z Bielska-Białej, którzy wierzyli w swój zespół.

Niestety oczekiwania łódzkiej części publiczności zaczęły spełniać się już w 5 minucie. Błąd Górali przy wyprowadzeniu piłki i poskutkował stratą piłki w środku pola. Gospodarze nie zmarnowali tej okazji, podanie na wolne pole do Pawłowskiego, który wygrał pojedynek biegowy z Julio i wyszedł sam na sam z Igonenem. Precyzyjny strzał Pawłowskiego, po którym piłka odbiła się jeszcze od słupka, dał Widzewowi prowadzenie.

Goście po straconej bramce przejęli inicjatywę, ale brakowało precyzji w rozegraniu. Bielszczanie dochodzili do pola karnego, ale już w szesnastce nie potrafili rozmontować obrony Widzewa. Najgroźniejszą, zakończoną celnym strzałem, akcję przeprowadził Jeppe Simonsen, który otrzymał dalekie podanie od Gutowskiego, popędził z piłką, przełożył ją na prawą nogę wpadając już w pole karne i płaskim strzałem próbował zaskoczyć Ravasa.

Widzew mógł podwyższyć na 2:0 po strzale Lipskiego. Pomocnik gospodarzy huknął zza pola karnego, a piłka po rękach Igonena trafiła w słupek.

Dwie minuty po przerwie stadion zamilkł - uciszył go Mathiue Scalet, który wykorzystał znakomite podanie od Gutowskiego i po rykoszecie zdobył bramkę dla Górali!

Wynik remisowy Podbeskidziu nie dawał nic, prócz lepszej pozycji w tabeli, bardzo za to komplikował sytuację Widzewa, dlatego w szeregach gospodarzy i wśród kibiców widać było zdenerwowanie. Chwila paniki nie trwała długo, bo już cztery minuty później Widzew znów wyszedł na prowadzenie. Pawłowski zakręcił obrońcami i bardzo mocno uderzył na bramkę. Igonen w nieprawdopodobny sposób wybronił ten strzał, ale tuż przed bramką opanował piłkę Kun, który z bliska wpakował ją do bramki i Widzew znów prowadził.

Gospodarze musieli do końca drżeć o wynik, bo przy prowadzeniu Arki każde potknięcie mogłoby mieć dla nich katastrofalne skutki. Inna sprawa, że Górale mimo przewagi nie stworzyli sobie klarownych, bramkowych sytuacji.

W końcówce meczu miał miejsce warty odnotowania debiut Bartosza Bierońskiego.

Po końcowym gwizdku w Łodzi zapanowała euforia. Podbeskidzie w tym sezonie może poszczycić tym, że ma w swoich szeregach najlepszego strzelca rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Kamil Biliński z 19 golami został królem strzelców.

Widzew Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0)

Bramki: 5’ Pawłowski, 51’ Kun - 47’ Scalet

Żółte kartki: Lipski, Nunes, Letniowski, Nowak - Mikołajewski, Janota, Scalet

Widzew: Ravas - Danielak, Letniowski (59’ Normann-Hansen), Terpiłowski (75’ Gołębiowski), Nowak, Pawłowski (75’ Kita), Lipski (75’ Kreuzriegler), Kun, Hanousek, Nunes, Stępiński (34’ Zieliński)

TSP: Igonen - Kowalski-Haberek, Frelek (63’ Misztal), Biliński, Merebashvili (80’ Celtik), Simonsen, Roman (63’ Janota), Scalet, Rodriguez, Gutowski (88' B.Bieroński), Mikołajewski